Jak zachować świeży zapach w domu?

Ładny zapach w domu jest bardzo ważny wpływa na nasze samopoczucie i pomaga nam gdy na przykład chcemy sprzedać mieszkanie. Jak sprawić aby nasze mieszkanie zawsze pachniało świeżo? Oto kilka praktycznych porad?

Wielkie porządki

Zanim zabierzmy się odświeżanie powierza musimy dokładnie posprzątać. Odkurzyć wszystkie zakamarki i dokładnie wyprać zasłony i firanki. To właśnie w nich kumulują się nieprzyjemne zapachy. Jeżeli mamy tapicerowane warto pomyśleć nad ich odświeżeniem. Jak najczęściej wietrzmy  mieszkanie. Nawet najlepsze świeczki zapachowe nie są w stanie ukryć zaduchu, wręcz przeciwnie. Tylko wzmogą nieprzyjemne doznania.

Jak sprawić aby nasz dom pięknie pachniał?

W sklepie znajdziemy mnóstwo świec zapachowych do wyboru. Możemy się też zdecydować na odświeżacz powietrza. A co z miłośnikami naturalnych aromatów? Oni również znajdą coś dla siebie… Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami kominka to w bardzo łatwy sposób możemy sprawi żeby w całym domu pięknie pachniało. Wystarczy, że do ognia dorzucimy garść suszonych ziół. Na przykład rozmarynu czy lawendy. A co zrobić jeśli nie mamy do dyspozycji kominka. Wtedy możemy skorzystać z… piekarnika.

Sprzedawcy mieszkań od lat stosują sztuczkę ze świeżym chlebem lub ciastem. Przed samym przyjściem gości wkładają wypiek. Piękny aromat roznosi się po całym mieszkaniu. A co jeśli lubimy nieco bardziej rześkie zapachy? W takim przypadku wystarczy że do naczynia żaroodpornego wlejemy wodę, włożymy ulubione cytrusy i włożymy je do rozgrzanego piekarnika. Możemy też dodać ulubione zioła. Piękny aromat gwarantowany…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *